Franjevačka provincija Sv. Križa - Bosna Srebrena

  • Puni ekran (Fullscreen)
  • Široki ekran (Widescreen)
  • Uski ekran (Narrow screen)
  • Veća slova
  • Standardna veličina slova
  • Standardna veličina slova


Program povodom dolaska kipa Gospe Fatimske u župu Domaljevac

E-mail Ispis PDF

Domaljevac - Povodom stote obljetnice od početka Gospinih ukazanja u Fatimi sinoćnjim svečanim slavljem u ponedjeljka, 15. svibnja 2017. u našoj župi započeli smo posvetu župe Domaljevac Bezgrješnom Srcu Marijinu povodom 100. obljetnice fatimskih ukazanja.

Sinoć u večernjim satima poslije večernje svete Mise mi, framaši, ministranti, naši roditelji i župljani dočekali smo kip Gospe Fatimske koji je u našu župu došao iz susjedne nam župe Oštra Luka-Bok.

Nakon dočeka Gospinog kipa ispred platoa župne crkve u svečanoj procesiji krenuli smo u župnu crkvu i izložili Gospin kip ispred ambona na štovanje vjernicima naše župe. Gospin kip u svečanoj procesiji u crkvu unijeli su predsjednica i potpredsjednica Frame. Nakon procesije mi, framaši i ministranti izmolili smo prikladne molitve Majci Mariji u kojima smo izrekli da želimo biti njezina djeca.

Zatim smo izmolili Molitvu Mariji, Molitvu zahvale i zamolili majku Mariju da nam otvori nebo kojega ključeve držiš. Nakon toga smo izmolili posvetu župe Bezgrješnom Srcu Marijinu.

Zatim smo zamolili vjernike župe da danas 16. svibnja (na današnji dan 16. svibnja 2014. našu župu i općinu zadesile su poplave velikih razmjera) da cijeli dan dolaze i mole se Blaženoj Djevici Mariji i zahvale se za dobre ljude koji su nas pohodili u to vrijeme.

Današnji program u utorak, 16. svibnja započeli smo jutarnjom svetom Misom. Nakon toga vjernici su cijeli dan imali prigodu dolaziti u crkvu i izreći svoje osobne molitve pred kipom Gospe Fatimske.

U 17 sati započeli smo svečanu pobožnost Gospi Fatimskoj. Kao uvod pročitali smo poruku Posvete Bezgrješnom Srcu Marijinu. Zatim smo mi, djeca, framši i ministranti molili molitvu krunice, Lauretanske litanije, molitveno-meditativno razmatranje o poruci Gospe Fatimske posebno o Srcu Marijinom koje je središte fatimske poruke, o pokori, postu i molitvi. Nakon toga smo izmolili posvetu prečistom Srcu Marijinom: Molitvu Gospi Fatimskoj, Litanije Gospi Fatimskoj, Osobnu posvetu Bezgrješnom Srcu Marijinu, Posvetu župe Bezgrješnom Srcu Marijinu i Posveta nadbiskupije Vrhbosanske Bezgrešnom Srcu marijinu povodom 100. obljetnice fatimskih ukazanja.

Nakon toga slavili smo svečano misno slavlje. Za vrijeme mise posebno smo se molili za našu župu i izrekli svoje molitvene zazive u Molitvi vjernika Majci Mariji. Poslije svete Mise molili smo večernju molitvu i primili svečani blagoslov. Nakon toga svi prisutni su imali priliku još jednom osobno dotaknuti kip Gospe Fatimske. Zatim svi prisutni izišli su pred crkvu da Gospu Fatimsku isprate u susjednu župe Grebnice. Veoma je lijepo i dirljivo bilo kad su svi jednim veliki oduševljenjem i aplauzom još jednom zahvalili Gospi Fatimskoj što je pohodila našu župu sv. Ane u Domaljevcu.

Ovom prilikom hvala našim framašima, ministrantima a i ostalim vjernicima što su sinoćnju večer i današnji dan učinili središtem molitve u našoj župi.

 

 

Frama Domaljevac

 

 

 

 

Trenutno se nalazite na: Naslovnica